Rajoni

Moti në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira dhe i freskët. Në disa vende do të ketë reshje lokale të shiut.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 8 deri 16 gradë celsius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 19 deri 26 gradë celsius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe kushte për reshje të shiut.

Temperaturat do të zbresin deri 24 gradë celsius.

Shfaq më shumë