Rajoni

Moti në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira lokale. Pasdite në vende malore do të ketë kushte për reshje të shiut.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 13 deri më 21 gradë celsius, ndërsa temperaturat ditore do të lëvizin prej 27 deri 36 gradë celsius.

UV indeksi do të jetë 8.

Për javën e ardhshme pritet ulje të temperaturave për pesë gradë celsius.