Moti në Kosove me vranësira dhe intervale me diell

Për sot në Kosovë parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell, ku kohë pas kohe pritet të ketë reshje lokale shiu, të cilat në zona të caktuara pritet të jenë në formë të rrebesheve afatshkurtër.

Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi prej 14-32 km/h.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 3 deri në 5°C, ndërsa ato maksimale prej 13 deri në 15°C.

Go to TOP