Kosova

Moti në Kosovë

Sot do të mbajë mot kryesisht me diell dhe pak vranësira, të cilat do të jenë të fokusuara rreth maleve.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se temperaturat gjatë ditës së premte do të shënojnë rritje të lehta, sidomos maksimalet e ditës.

Minimalet do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 17-19.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-6 m/s. /Telegrafi/

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.