Kosova

Moti në Kosova

Mbi vendin tonë sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vranësirat në disa pjesë të Dukagjinit do të sjellin riga lokale shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-18 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi 1-7 m/s.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.