Rajoni

Moti i keq në Greqi, dy persona humbin jetën

Prej disa ditësh, moti i keq që ka përfshirë territorin e Greqisë ku raportohet se dy persona kanë humbur jetën. Mediat greke në Athinë raportojnë se shkollat do të qëndrojnë të mbyllura edhe ditën e sotme për shkak të probleme nga moti me shi dhe stuhi.

Dy anët e austradës Athinë-Korint pranë Elefsina dhe rrugën e vjetër që lidh dy qytetet janë bllokuar si pasojë e shirave.

Autoritetet thonë se autostrada për në Athinë pritej të hapet më vonë, ndërsa aksioni për në Korint midis orës 12-1 pasdite. Probleme nga moti i keq, pati edhe në qytetin e Selanikut.

Shfaq më shumë
Back to top button
escort mersin - izmir escort