Kosova

Mot i nxehtë për nesër

Nesër do të mbajë mot i nxehtë dhe relativisht i qetë.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 15-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 27-30 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes në rrafshin e Kosovës, ndërsa në Dukagjin do të fryjë erë nga i njëjti drejtim me shpejtësi maksimale deri 11m/s.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.