Kosova

Mot i keq godet Australinë, stuhi dhe breshër, përmbytje në disa zona

Një stuhi e fortë breshëri dhe erëra të forta kanë goditur zonën Coffs Harbour në New South Wales Mid Coast North Australi.

Stuhia ka shkatërruar Toorminën në Coffs Harbour, me shtëpitë dhe ndërtesat të përmbytura dhe kulmet thuhet se janë shembur.

Të paktën 400 njerëz u evakuuan nga Qendra Tregtare Toormina Gardens pasi një çati u shemb nën peshën e ujit në Lowes.

Një paralajmërim i stuhisë së fortë është vendosur për Coffs Harbour, me zonën që tashmë po përjeton erëra shkatërruese, breshër gjigant dhe reshje të mëdha shiu.

Shkalla e dëmeve në zonë nuk dihet ende, por aktualisht nuk ka raporte për ndonjë të lënduar.

Shfaq më shumë