Kombëtare

Momenti i sulmit me armë në Zubin Potok ndaj bjeshkatarëve të Kosovës

Sot gjatë ditës janë sulmuar me armë zjarri nga serbët në Zubin Potok, disa bjeshkatarë të grupit “Kosovo Mountain Club” pranë kufirit me Serbinë.

Në pamjet që ka siguruar Klan Kosova, dëgjohen të shtëna armësh, ndërsa dhe bjeshkatarë ndërsa tentojnë të largohen nga vendi i ngjarjes.

Në mesin e tyre, dëgjohet edhe njëri nga alpinistët kosovarë duke thënë ‘’Veç çka s’i dhezën edhe tenkat…’’.

Për më shumë ndiqni pamjet më poshtë: