Tjera

Molliqaj ankohet se Kurti e ka shmangur përshëndetjen me të

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj ka treguar se a është përshëndetur me kryetarin e ish-partisë së tij, Albin Kurti.

Molliqaj tha se Kurti gjithmonë është shmangur nga përshëndetja me të.

“Sa kam qenë në Kuvend disa herë jemi taku. S’jemi përshëndet. Gjithmonë e ka shmangë. E ka nxjerrë telefonin dhe e ka kthyer kokë dikah tjetër. Dorën në zemër, të jem i sinqert, s’i kisha folë as unë”, tha Molliqaj në RTK. Molliqaj ka tre vite që është larguar nga Lëvizja Vetëvendosje.