SPORT

Modriç përsëri futbollisti më i mirë kroat

Shoqata e Futbollit Kroat për herë të gjashtë ka shpërblyer futbollistët më mirë kroatë.

Luka Modriç mori sërish çmimin kryesor të këtij sezoni.

”Ishte një sezon shumë i vështirë dhe i gjatë, ne nuk luanim në kampionat dhe kupë ashtu si pritej, por fituam trofeun që është më e rëndësishmja për Realin. Jam i lumtur që jam pjesë e atij klubi dhe suksesi që do të mbahet mend për të gjithë kohën dhe vështirë të habitur”, tha futbollisti i Real Madridit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.