Rajoni

Mediat serbe: Vuçiqi vazhdon qëndrimin në Bruksel, takon Escobarin e Lajçakun

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq ka vazhduar diskutimet me emisarin e BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak si dhe me të dërguarin e SHBA-ve për Ballkanin, Gabriel Escobar.
Kështu të paktën raporton “Tanjugu” serb, ndërkaq më pas edhe Radio Televizioni i Serbisë.

Sipas këtyre mediumeve, Vuçiq aktualisht është në takim me Lajçakun e Escobarin.

Ndryshe, në takimin e sotëm disa orësh mes kryeminstrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti si dhe presidentit serb, Aleksander Vuçiq nuk pati marrëveshje për situatën aktuale dhe çështjen e reciprocitetit i cili shkaktoi tensione muajin e kaluar në veri.

Nga BE ndërkaq thanë se takimet do të vazhdojnë dhe do të ketë përpjekje tjera për të dalë nga situata.

Shfaq më shumë
Back to top button
escort mersin - izmir escort