Bota

Misteri i Kim Jong-Un, del sërish në skenë lideri i Koresë së Veriut, me një mesazh dërguar Kinës

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un i dërgoi një mesazh verbal presidentit kinez Xi Jinping për ta uruar për suksesin e vendit në kontrollin e COVID-19.

Në mesazh thuhet se Kina “po kap një rast të fitores në luftën përballë epidemisë të pashembullt”.

Kim Jong Un tha gjithashtu se marrëdhëniet midis Penianit dhe Pekinit janë “të konsoliduara fort” dhe “po afrohen dhe zhvillohen më tej miqësisht çdo ditë “. /CRI/

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.