SPORT

Minutat vendimtare, trajneri i Argjentinës i afrohet Messit, e pabesueshme çfarë i kërkon!

Lionel Messi është më shumë se një lojtar i rëndësishëm te kombëtarja e Argjentinës.

Shpesh herë raportohet se vendimet që i takojnë trajnerit, merren nga Messi madje edhe formacioni formulohet dhe ideohet nga 5 herë fituesi i “Topit të Artë”.

Ishte minuta e 75’ dhe Argjentina momentalisht ishte jashtë Botërorit pasi po barazonte 1-1 përballë Nigerisë.

Trajneri Sampaoli ka bërë një veprim që i ka befasuar të gjithë pasi iu afrua dhe e pyeti Messin: Ta fut në lojë Kun Agueron?

Messi dha miratimin dhe pas 5 minutash lojë sulmuesi i Manchester Cityt futet në fushë.

Në videon më poshtë vërtetohet se Messi vendos cili lojtar duhet të futet në fushën e blertë.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.