SPORT

Milani përballet me liderin norvegjez Bodo/Glimt, formacionet zyrtare

Milani synon të kalojë në play-off të Ligës së Evropës dhe për të vazhduar rrugëtimin duhet të fitojnë sonte në San Siro.

Kundërshtari i radhës i Rossonerëve është lideri aktual në futbollit norvegjez Bodo/Glimt.

Kuqezinjtë synojnë fitore pasi vetëm në këtë mënyrë do të vazhdonin rrugëtimin në garën e dytë më të madhe evropiane për klube.

Në anën tjetër klubi norvegjez ka udhëtuar drejt Italisë për të shkaktuar befasi.

Zlatan Ibrahimovic është mungesa e madhe e Milanit, pasi suedezi ka rezultuar pozitiv me Covid-19.

Formacionet zyrtare:

Milan: Donnarumma, Calabria, Kajer, Gabbia, Theo, Kessie, Bennacer, Castillejo, Calhanoglu, Saelemaekers, Colombo.

Bodo/Glimt: Haikin, Sampsted, Lode, Moe, Bjorkan, Fet, Berg, Saltnes, Zinckernagel, Junker, Hauge.

/Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.