SPORT

Milani mposht Cagliarin, shënon Ibrahimoviqi

Pas tre ndeshjeve pa fitore në Serie A, Milani ka arritur të fitojë ndaj Cagliarit në udhëtim.

Rossonerët shënuan fitore prej 2 me 0, transmeton Koha.net.

Golin e parë e shënoi Leao në minutën e 46 pas asistimit nga Castillejo.

Kurse golin e dytë e shënoi Zlatan Ibrahimoviq në minutën e 64 pas asistimit nga Hernandez.

Me këtë fitore Milani arrin në kuotën e 25 pikëve dhe mban vendin e tetë. Derisa në dy pozita më lart Cagliari ka 29 pikë.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.