SPORT

Milan/ Rangnick i gatshëm për detyrën e re

Milani do të ketë ende përparim në bisedimet e kontratës me Ralf Rangnick, i cili thuhet se është zgjedhur për të udhëhequr revolucionin në San Siro.

Sipas La Gazzetta dello Sport, Milani do të bëjë Rangnick njeriun e tyre dhe drejtori Ivan Gazidis i ka konfirmuar një gjë të tillë gjermanit.

Por, bisedimet kanë stagnuar dhe gazeta pretendon se nuk ka zhvillime në kontratën e propozuar.

Profesori, siç quhet ai, është zgjedhur nga drejtuesit në Milanit për të udhëhequr një tjetër revolucion te kuqezinjtë, por raporti sugjeron që trajneri është akoma në gatishmëri.

Rangnick është shënjestruar për një rol menaxheri të pazakontë, sidomos pasi Red Bull emëroi një shef të ri në fillim të këtij muaji.

Emërimi duhet të ketë hapur rrugën që Rangnick të bëhet menaxher në San Siro.

Plani i propozuar është t’i jepen Rangnick kompetencat e plota, jo vetëm si trajner, por mbi mbikëqyrjen e talenteve, strategjinë e transferimeve dhe zgjedhjen e stafit të tij për ta bërë këtë.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.