Milan i fortë për Slavia Prague edhe në ndeshjen e dytë

Milan ka kaluar në çerekfinale të Europa League. Skuadra italiane edhe në ndeshjen e dytë është treguar e fortë për Slavia Prague, duke e mposhtur me rezultat 1-3. 

Fundi i pjesës së parë ka qenë dramtik, ku janë shënuar tre golat.

C. Pulisic (33′), Loftus-Cheek (36′) dhe Leao (45 + 6′) kanë realizuar për skuadrën e drejtuar nga Stefano Pioli.

Golin e vetëm për çrkët e ka realizuar Jurasek në minutën e tetëdhjetë e katërt.

Nga ndeshjet e tjera të zhvilluara nga orari 18: 45 tutje kanë kaluar edhe Benfica, Marsellie e West Ham. 

Go to TOP