SPORT

Mike Tyson feston 4/20 me një ‘spllif’

Është 20 prilli dhe ju nuk e keni parë kurrë më të lumtur boksierin.

20 prilli shënon festën e marihuanës, dhe për këtë ditë Mike Tyson ka ndarë një video duke tymosur një ‘spllif’.

Tani, ai e shikon 4/20 si një ditë të rëndësishme  sepse simbolizon fillimin e “revolucionit” për të dekriminalizuar marihuanën në të gjithë botën.

Ai flet edhe për personin me të cilin do dëshironte të tymoste së bashku, dhe kush tjetër mund të ishte përveç legjendarit Bob Marley.

“Ai është një njeri kaq i mahnitshëm, do dëshiroja të kisha fatin për ta takuar atë”./lajmi.net