SPORT

Messi – Sulmuesi i Vitit në Evropë

Lionel Messi i Barcelonës është shpallur Sulmuesi më i mirë i vitit në Evropë nga UEFA.

Ai i priu Barçës në sezonin e shkuar që u ndal në gjysmëfinale nga Liverpooli.

Messi është në garën për Futbollistin më të mirë të vitit bashkë me Cristiano Ronaldon dhe Virgil Van Dijkun.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483