Kosova

Mësojeni se çfarë moti do të mbajë sot

Këto ditë ka mbajtur mot i paqëndrueshëm, me vranësira dhe reshje të pakta shiu.

Por sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme. Reshje të dobëta priten vetëm në pjesën veriore të rrafshit të Dukagjinit.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë
Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi maksimale deri 11m/s.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.