Love & Sex

Meshkuj, vuani nga impotenca? Konsumimi i këtij ushqimi vepron si viagra natyrale

Shumë burra vuajnë nga impotenca gjë që e bën të vështirë mbajtjen e ereksionit për një kohë më të gjatë në momente intime.

Sidoqoftë, tani mund të gjeni lehtësisht ilaçe të disponueshme në treg që mund t’ju ndihmojnë të luftoni impotencën tuaj.

Por pse të blini gjëra produkte farmaceutike me plot kimikate kur ekzistojnë disa ushqime të freskëta dhe produkte dietike që ju ndihmojnë lehtësisht për të kapërcyer lehtë problemin tuaj.

Të 10 ushqimet e listuar më poshtë veprojnë si Viagra dhe ju ndihmojnë të keni një jetë të shëndetshme dhe të lumtur martesore.

Shegë

Ky frutë rrit nivelin e energjisë tuaj dhe ju ndihmon të kaloni një natë aktive me partnerin tuaj. Lëngu i shegës vepron si Viagra dhe nuk ka efekte anësore. Është i pasur me antioksidantë që rrit rrjedhjen e gjakut në zonën tuaj gjenitale.

Shalqiri

Sipas studimeve, shalqiri është një nga frutat që vepron plotësisht si Viagra. Lëngu i shalqirit kalon në enët e gjakut dhe prodhon argininë dhe krijon oksid azotik. Oksidi nitrik luan një rol jetësor në jetën tuaj seksuale pasi rrit emocionet tuaja dhe ju jep energji të mjaftueshme.

Perime jeshile

Spinaqi, lakra dhe çdo perime tjetër me gjethe jeshile mund të konsiderohet si një Viagra natyrale. Përmban shumë Vitamina dhe minerale.

Studiuesit thonë se vitamina E rrit nivelin tuaj të energjisë dhe lëshon hormonet për të kënaqur intimitetin.

Fara kungulli

Farat e kungullit shpesh rekomandohen nga shumë njerëz. Farat përmbajnë acide yndyrore të zinkut dhe omega-3 dhe ndihmon në ngjalljen e niveleve të hormoneve tuaja seksuale.

Çokollate e zezë

Cokollata e errët rrit dëshirën tuaj seksuale dhe gjithashtu rigjallëron ndjenjat tuaja, humorin dhe ul stresin. Serotonina dhe fenetilamina gjenden në çokollatë të errët e cila rrit epshin tuaj.

Luleshtrydhe

Luleshtrydhet gjithashtu veprojnë si Viagra. Janë të pasura me Vitaminë C dhe përmirëson cilësinë e spermës.

Banane

Banania ka një sasi të madhe kaliumi që nxit qarkullimin e gjakut. Vitamina B në këtë frut rrit energjinë tuaj dhe ju mund të performoni për një kohë më të gjatë në shtrat. Ajo gjithashtu rrit testosteronin.

Arra dhe fruta të thata

Energjia e lartë është arsyeja kryesore për një performancë të shkëlqyer në shtrat me partnerin.

Arrat janë të pasura me Vitaminë B3 që rrit nivelin e energjisë dhe cilësinë e spermës.

Spec djegës

Shtimi i disa erëzave në gatimet tuaja për partnerin nxit qarkullimin e gjakut dhe rrit epshin.

Avokado

Avokadot kanë vitaminë B6, acid folik dhe yndyra të shëndetshme të zemrës që ju japin më shumë energji. Vitamina B6 është më e rëndësishmja dhe ndihmon prodhimin e hormoneve tek burrat. Avokadot janë çelësi për një shtytje të fortë seksi.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.