SPORT

Mesfushori shqiptar ka ikur nga bardhekaltërit

Është konfirmuar largimi i parë nga FC Prishtina dhe ai është i mesfushorit Ardit Hila.

Mesfushori shqiptar ishte bashkuar me Prishtinën edicionin e kaluar nga Partizani i Tiranës.

Aventura e Hilës në kryeqytetin kosovar zgjati vetëm një edicion, ndërsa lojtari ishte një nga më të rëndësishmit.

27-vjeçari këtë edicion ka zhvilluar 21 ndeshje me klubin bardhekaltër, teksa ka bërë dy asistime.

Ka qenë vet Hila që nëpërmjet profilit të tij në Facebook, ka konfirmuar se është larguar nga Prishtina pas triumfit në Kupën e Kosovës.

“Përshëndetje miq. Nga sot njoftoi se nuk do të jem pjesë e FC Prishtinës. Kaloi një vit i suksesshëm si ai i fitimit të Kupës së Kosovës”.

“Faleminderit të gjithë pjesëtarëve të klubit dhe shokët e ekipit, gjithashtu i uroj shumë suksese në eliminatore të Ligës së Evropës”, ka shkruar Hila në profilin e tij.E ardhmja e mesfushorit shqiptar pritet të jetë në Superiorën e Shqipërisë, ku është raportuar se do të bashkohet me Skënder Gegën te Kukësi.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.