Video

“Mercedesi” u pret rrugën, çiklistët fluturojnë pas përplasjes dramatike

Ky është momenti dramatik kur dy persona që udhëtonin me një motor përplasen me një makinë, duke fluturuar në ajër dhe duke u përplasur në anën tjetër.

Pamjet e kamerave të sigurisë tregojnë aksidentin e rëndë që ndodhi në Vynohradiv në rajonin Zakarpattia Oblast të Ukrainës.

Dy burrat me motor përplasen me një Bercedez të zi, që u pret rrugën dy motoristëve. Pas përplasjes me makinën, ata fluturojnë mbi çatinë e Mercedezit dhe përplasen në anën tjetër të tij.

Mrekullisht, një nga pasagjerët ngrihet në këmbë disa sekonda pas përplasjes duke u përballur me shoferin.

Miku i tij mund të shihet duke u përpjekur të ngrihet, por qëndron i ulur në tokë pasi plagosur këmbën.

Përplasja ndodhi vetëm disa centimetra larg nga një këmbësor, i cili ishte duke qëndruar anës rrugës.

Gazeta lokale Zakarpattya tha se i plagosuri ishte dërguar në një spital lokal për t’u trajtuar.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.