SPORT

Me meritë dhe me fat, kualifikohet Argjentina

Në “Saint Petersburg Stadium” u luajt ndeshja e fundit e Grupit D mes Nigerisë dhe Argjentinës.

Argjentina fitoi me rezultatin 2-1 dhe duke përfituar nga humbja e Islandës me Kroacinë, kualifikohet në 1/16-at e finaleve.

Pjesa e parë mbyllet 1-0 për Argjentinën, me supergolin e Lionel Messit në minutën e 14-të.

Me fillimin e pjesës së dytë Mascerano shkakton një faull në zonë dhe ka penallti.

Nga pika e bardhë Moses godet saktë, duke barazuar shifrat.

Katër minuta nga fundi, pas një krosi nga e djathta, Rojo kthen me të djathtën dhe gjuajtja e tij përfundon në rrjetë, duke kualifikuar Argjentinën.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.