Kronika e zezë

Mbytet një 24 vjeçar në liqenin e Shkodrës, fillojnë kërkimet për gjetjen e trupit

Një ngjarje e rëndë është shënuar pasditen e kësaj të shtune në Shkodër.

Një 24 vjeçar është mbytur në liqenin e Shkodrës. I riu me inicialet B.D është futur për tu lare ne zonën e njohur si Balshaj, ne pjesën e Malësisë se Madhe së bashku me 3 shokët e tij. 24-vjeçari pasi është hedhur nga varka në liqen, nuk ka mundur dot më të dalë nga aty.

Policia dhe palombarët janë nisur drejt vendit te ngjarjes për te bërë te mundur nxjerrjen e trupit.

Shkodër/Informacion Paraprak

Më datë 15.08.2020 ora 17:10, në Liqenin e Shkodrës, në fshatin Grizhë, vendin e quajtur “Balshaj”, Malësi e Madhe, kanë qenë duke u larë katër persona, ku njëri nga djemtë i shtetasi B. D. 24 vjeç, banues në fshatin Ktosh, Malësi e Madhe, pasi është hedhur nga varka në liqen, nuk ka dalë nga uji.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e policisë dhe grupi hetimor po punojnë për gjetjen e trupit në liqen. /tch/

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.