SPORT

Mbappe dhe Lewandowski kryesojnë garën për “Topin e artë”

Kylian Mbappe dhe Robert Lewandowki, po e kryesojnë listën e garës për “Topin e artë”.

Futbollistët e Paris Saint Germain dhe Bayern Munchen, po shihen si favorit për çmimin kryesor të futbollistëve.

Sipas Goal.com, pritet të jetë garë shumë e fortë.

Në garë pritet të jenë 20 futbollistë.

Tutje në Top 5-she, janë edhe fituesi i gjashtëfishtë i këtij çmimi Lionel Messi.

Pas tij renditen edhe Kevin De Bryne (Manchester City) dhe Romelu Lukali (Inter).

Të tjerët në garë janë:

6) Ilkay Gundogan (Manchester City);

7) Karim Benzema (Real Madrid);

8) Erling Haaland (Borussia Dortmund);

9) Cristiano Ronaldo (Juventus);

10) Ruben Dias (Manchester City);

11) Bruno Fernandes (Manchester United);

12) Neymar (Paris Saint-Germain);

13) Harry Kane (Tottenham);

14) Mohamed Salah (Liverpool);

15) Toni Kroos (Real Madrid);

16) Phil Foden (Manchester City);

17) Luis Suarez (Atletico Madrid);

18) Thomas Muller (Bayern Munich);

19) Mason Mount (Chelsea);

20) Joao Cancelo (Manchester City).