Bota

Mbi 3,000 të vdekur nga koronavirusi në Iran

Numri i të vdekurve nga koronavirusi në Iran ka kaluar 3,000, pasi autoritetet kanë raportuar për 138 viktima në 24 orët e fundit.

Ato po ashtu kanë thënë se kanë regjistruar 2,987 raste të reja të të infektuarve, të cilat e çojnë në 47,593 numrin total të të prekurve me koronavirus.

Irani po lufton me një nga shpërthimet më të këqija të koronavirusit në botë.

Ai ka numrin më të madh të të prekurve dhe të viktimave në Lindjen e Mesme.

Disa kanë bërë thirrje për heqjen e sanksioneve ndërkombëtare kundër tij, për ta ndihmuar në trajtimin e krizës.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.