Rajoni

Mbi 1100 të infektuar me COVID-19 në Shqipëri – 17 persona humbën jetën

Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri janë regjistruar 1112 raste të reja me COVID-19 në 3935 testime.

Ministria e shëndetësisë bëri me dije se 17 persona humbën jetën për shkak të virusit, ndërsa 736 persona i janë nënshtruar procesit të vaksinimit.

“Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki:

392 raste në Tiranë, 107 raste në Kavajë, 86 raste në Durrës, 54 raste në Vlorë, 50 raste në Elbasan, 43 raste në Sarandë, 40 raste në Fier, Tepelenë, 39 raste në Berat, 29 raste në Mirditë, 24 raste në Shkodër, 20 raste në Kukës, 18 raste në Krujë, Lushnje, 16 raste në Librazhd, 15 raste në Korçë, 13 raste në Gjirokastër, 11 raste në Kamëz, 10 raste në Bulqizë, 9 raste në Kuçovë, 8 raste në Kurbin, Mat, 7 raste në Përmet, 6 raste në Lezhë, 5 raste në Gramsh, 4 raste në Pogradec, Delvinë, Vorë, 3 raste në Has, Mallakastër, Vau Dejës, Skrapar, Cërrik, 2 raste në Ura Vajgurore, Dibër, Malësi e Madhe, Prrenjas, Kolonjë, 1 raste në Devoll, Pukë, Rrogozhinë, Tropojë, Divjakë, Selenicë, Shijak, Memaliaj, Patos, Poliçan.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 991 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve 60,675 që nga fillimi i epidemisë.

Aktualisht në spitalet COVID në Tiranë dhe në spitalet rajonale po trajtohen 594 pacientë, 36 në terapi intensive nga të cilët 12 pacientë janë të intubuar”, bën me dije Ministria e Shëndetësisë.

COVID-19 – Statistika (18 Shkurt 2021)

Raste të reja ditore 1112

Të shëruar në 24 orë 991

Të shtruar në spitale 594

Humbje jete në 24 orë 17

Testime ditore 3935