Rajoni

Maqedonia e Veriut/ Ja sa viktima dhe raste të reja me koronavirus?

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut kanë ndërruar jetë edhe 12 persona të diagnostikuar me Covid-19, në disa raste të shoqëruara me sëmundje tjera.

Sipas statistikave të fundit 112 pacientë i janë shtuar listës së personave të shëruar.

Bëhet e ditur se gjatë kësaj periudhe prej 868 testimeve të realizuara, 132 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19

Në Maqedoninë Veriore, që nga fillimi i pandemisë, 6209 persona janë diagnostikuar me Covid-19, prej të cilëve 2427 janë shëruar kurse 298 persona kanë vdekur. Për momentin janë 2484 raste aktive me Covid-19.

Leave a Reply

Your email address will not be published.