SPORT

Mane dy herë në shënjestër, Liverpooli në epërsi të dyfishtë ndaj Chelseat

Liverpooli e ka zhbllokuar rezultatin në kryendeshjen e javës së dytë në Ligën Premier kundër Chelseat.

Pjesa e parë e takimit të zhvilluar në Stamford Brdige u mbyll pa gola, por Redsat e nisën furishëm gjysmën e dytë.

Të dy golat mbajnë firmën e  Sadio Mane, i cili u tregua i pafalshëm para portës kundërshtare.

Kombinimet e mira të lojtarëve të Liverpoolit, i mundësuan Roberto Firminos që të harkonte në zonë dhe aty ishte Mane për të shënuar me kokë (50’).

Nuk zgjati shumë dhe Kepa Arrizabalaga bëri një gabim të pafalshëm, të cilin e shfrytëzoi Mane për ta realizuar edhe golin e dytë (54’).

Kujtojmë që Chelsea po e zhvillon pjesën e dytë me një lojtar më pak në fushë pas përjashtimit të Andreas Christensen me karton të kuq. /Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.