SPORT

Manchester Unitedi e ndal Chelsea në ndeshjen e parë të Carrick në stol në Premierligë

Chelsea është ndalur nga Manchester Unitedi me një barazim 1:1 të dielën në ndeshjen e parë të Micheal Carrick në stolin e dajave të kuq në Premierligë, i vendosur kryesisht nga një gabim trashanik dhe një penallti e Jorginhos

Jadon Sancho e kaloi Unitedin në epërsi herët në pjesën e dytë, para se Jorginho ta shpëtonte Chelsean nga humbja duke shënuar nga penalltia në Stamford Bridge, Raporton Gazeta Express.

Megjithëse i lëshoi dy pikë, Chelsea mbetet lider i Premierligës tani me 30 pikë nga 13 ndeshje, por vetëm një më pak se kampioni në fuqi Manchester City dhe dy më pak se Liverpooli që e ndjekin nga pas.  

Manchester Unitedi, që u udhëhoq nga trajneri i përkohshëm Michael Carrick për herë të parë në ligë pas shkarkimit të Ole Gunnar Solskjaerit, është tri ndeshje pa fitore në ligë tani.

Djajtë e kuq ngrihet në vendin e tetë me 18 pikë, pesë larg top katërshes.

Të kaltrit e Londrës ishin mbizotërues në përgjithësi dhe kanë mundur shumë lehtë t’i mbanin tri pikë të plota në shtëpi.

Unitedi, për të cilin Cristiano Ronaldo e nisi nga stoli takimin, i pati vetëm dy goditje në kornizën e portës dhe u mbrojt tërë ndeshjen.

Pas pak raporti i plotë

Shfaq më shumë