Kosova

Maloku/ Dhashë dorëheqje nga VV’ja sepse aty nuk lejohet mendimi ndryshe

Ende pa i bërë 1 vit prej aderimit në Lëvizjen Vetëvendosje, Flamur Maloku ka dhënë dorëheqje nga partia e Albin Kurtit, duke akuzuar VV-në për linçime dhe fyerje të njerëzve e familjeve të tyre për ta parandaluar mendimin ndryshe.

Ai tha sonte në Klan Kosova se ka dhënë dorëheqje nga VV pasi aty nuk ka mendim ndryshe dhe nuk lejohet mendimi ndryshe.

“Vetëm pse e dhash një mendim për këshilltarin e Albin Kurtit, Shkelzen Gashi, filluan të më sulmojnë. Mua kjo më frikëson sepse VV po sulmojnë dhe po linçojnë”, tha Maloku.

“Njëri nga shqetësimet e mia pse jam larguar nga VV është se jam shqetësuar nga qëndrimi i Albin Kurtit për Shkelzen Gashin. Albini e ka ditë qëndrimin e Shkelzen Gashit para se ta angazhoj këshilltar. Por po ashtu pas shkarkimit, deklarata e Albinit ka qenë shqetësuese”, tha Maloku.

Ai paralajmëroi se ditëve në vijim do të publikojë edhe shumë fakte të reja shqetësuese që do të dëshmojnë arsyen e largimit.

Ai tha se nga VV ua sulmojnë njerëzve edhe familjet.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.