Kuriozitet

Makina me 90 km/ h, por shoferi ia këput gjumit (VIDEO)

Makina ishte me një shpejtësi 90 kilometra/ orë, megjithatë shoferi dhe pasagjeri i saj ishin një gjumë të thellë duke mos e vrarë mendjen se ndodheshin në një automjet me shpejtësi.

Videoja ka bërë xhiron e rrjetit, ndërsa më pas u zbulua se bëhet fjalë për një makina Tesla S, e cila me pilotin e saj automatik arrin të vazhdojë udhëtimin vetë duke rregulluar shpejtësinë sipas shenjave të trafikut rrugor edhe nëse shoferi ia fut gjumit, raporton Albeu.com.

Sa shumë ka përparuar teknologjia!