SPORT

Lyon mohon marrëveshjen e Fekir me Liverpulin

Anësori i Premierligës shpreson të kapë mesfushorin sulmues përpara se të largohet për Kupën e Botës,

por pala franceze thotë se kjo nuk do të ndodhë Lyon ka mohuar se ata janë pranë arritjes së një marrëveshjeje prej 60 milionë funti (68 milion euro / 80 milion dollarë) me Liverpoolin për Nabil Fekir.

Ndërkombëtar i Francës është bërë një objektiv i lartë për ekipin e Jurgen Klopp, dhe Qëllimi e kupton se klubi i Merseyside shpreson të përfundojë transferimin e tij para se të largohet për Kupën e Botës 2018.

Megjithatë, presidenti i Lyon Jean-Michel Aulas këmbënguli më parë këtë javë se e ardhmja e mesfushorit sulmues nuk do të vendoset deri pas turneut të verës dhe klubi francez ka marrë për të shkarkuar raportet se një lëvizje është në fazat përmbyllëse.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.