Lutoni dëshpëron me barazim në duel me Evertonin

Lutoni para shikuesve të vet ka barazuar me rezultat 1:1 me Evertonin.

Futbollisti Calvert-Lewin (24’) realizoi nga penalltia për Evertonin e Adebayo (31’) shënoi për Lutonin.

Luton është në pozitë shumë të palakmueshme dhe shpreson të sigurojë ekzistencën. Pas javës së 36-të në Premier, League, Everton renditet në pozitën e 15-të me 37 pikë e Luton në të 18-tin me 26 sosh

Evertoni është i qetë dhe në asnjë formë nuk rrezikohet për largim nga liga.

Go to TOP