SHËNDETËSIA

Luftoni gurët në veshka me çaj të xhenxhefilit

Për shkak të përmbajtjes së saj antiinflamatore, antiparazitare, antivirale dhe antibakteriale, xhenxhefili konsiderohet të jetë një nga ushqimet më të fuqishme të shekullit të 21-të.

Përbërësit:

· Mjaltë organike · ¼ lugë çaji xhenxhefil terren

· ¼ lugë çaji me shafran i Indisë

· Qumësht arre kokosi

· Një gotë me ujë

Metoda e përgatitjes: Përgatitja e çajit të xhenxhefilit është jashtëzakonisht e lehtë. Së pari, vlim disa ujë, shtoni shafran i Indisë dhe xhenxhefil dhe le të ziej për 7-10 minuta. Tjetra, shtoni qumështin dhe pastaj tendosni çajin në një filxhan. Shtoni aromë në çaj dhe shijoni efektet e saj të vlefshme.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.