SPORT

Lovren pranon kalimin te Roma

Mbrojtësi i Liverpoolit, Dejan Lovren, raportohet se ka arritur marrëveshje personale me Romën para transferimit potencial të tij për 25 milionë euro.

Sipas “SkySport Italia”, Roma ka arritur marrëveshje me lojtarin dhe Liverpooli pritet të pranojë ofertën.

Raportohet se klubi romak ka propozuar huazimin e lojtarit për një sezon me opsionin për blerje që bëhet obligativ nëse lojtari luan një numër të caktuar të ndeshjeve.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.