Kosova

Limaj viziton BIK-un, uron besimtarët për festën e Bajramit

Kryetari i Nismës, Fatmir Limaj, ka vizituar Bashkësinë Islame me rastin e festës së Fiter Bajramit.

Limaj ka shprehur respektin për sakrificën që kanë bërë besimtarët islamë gjatë muajit të Ramazanit.

Urimi i Limajt në Facebook:

Bashkë me kryetaren e Gruas së Nismës, Valdete Bajrami, deputetin Shala dhe ministrin Bytyqi vizituam Bashkësinë Islame të Kosovës. E uruam Myftiun Tërnava për Festën e Fitër Bajramit. Shpreh mirënjohjen dhe respektin për besimtarët që për një muaj kanë sakrifikuar me përkushtim në përmbushjen e detyrave para Zotit. Shpresoj që edukata dhe sakrifica e Ramazanit të na shërbejë për paqe, harmoni dhe kujdes ndaj njëri-tjetrit. Urime Festa e Fitër Bajramit!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.