Kosova

Liderët politikë mblidhen te Thaçi

Kryetarët e tri partive politike, LDK, PDK e AAK janë mbledhur për takim me presidentin Hashim Thaçi për të nisur konsultat për formimin e qeverisë së re.

Në presidencë tashmë kanë arritur kreu i LDK-së, Isa Mustafa, ai i PDK-së, Kadri Veseli dhe ai i AAK-së, Ramush Haradinaj.

Nga Lëvizja Vetëvendosje aty është parë Albulena Haxhiu që nuk ka treguar nëse do të jetë në këtë takim.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.