Show Biz

Liberta Spahiu në moshën 15 vjeçare para famës krahë modeleve të njohura kosovare

Një fotografi nga viti 2000 shfaq disa nga modelet më të njohura kosovare në një pozë.

Ato kanë postuar për një ballinë të një reviste me emrin ‘Jeta’, ndërsa data e kësaj reviste tregon 10 qershorin e vitit 2000.

Në foton e realizuar nga Eliza Hoxha, shihen disa nga modelet më të njohura të kohës së atëhershme.

Aty vërehen atëherë modelja, tani aktorja Yllka Gashi, gjithashtu modelja e tani këngëtarja Drenusha Latifi, dhe dy modelet tjera me emrat Tetida dhe Edona, e gjithashtu edhe moderatorja e njohur, Liberta Spahiu.

Liberta bie në sy pasi ajo në këtë foto shihet në moshë shumë të re, në fillimet e karrierës së saj dhe duket shumë ndryshe nga ajo që është sot.

Në një fustan të kaltër dhe fytyrën e trupin aspak si e shohim sot, Liberta pozon në skaj krah kolegeve të saj.

Sot Liberta njihet si një femër shumë sensuale me veshje dhe poza gjithmonë shumë ekstravagante, e me disa modifikime që e kanë bërë atë një super-femër.

Ndërsa Yllka Gashi tashmë është nënë e një vajze dhe po jeton me familjen e saj në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku edhe po vazhdon karrierën në aktrim.

Postimi i plotë :

llka Gashirreth 2 vite më parë

All the face expressions! I had a blast playing Lisa on “Women on Fire-Stories from the frontlines” written and directed by Chris Henry at Royal Family Productions @royalfamilyproductions . Massive thanks to my dear friend, the master himself Ilir Rizaj @ilirphotography for the gorgeous photos! #womenonfire #royalfamilyproductions #rfpwof #rfpintimessquare #offbroadway #theatre #theatre #play #actor #actorslife

Fotografia e Yllka Gashi
Fotografia e Yllka Gashi
Fotografia e Yllka Gashi
Fotografia e Yllka Gashi