SPORT

Lewandowski për katër javë jashtë fushës

Bayerni ka konfirmuar se s’do të mund të llogarisë në shërbimet e sulmuesit të saj, Robert Lewandowski, në katër javët e ardhshme.

Kjo për shkak të një lëndimi që polaku ka pësuar mbrëmë në fitoren prej 3 me 0 ndaj Chelseat në udhëtim, transmeton Koha.net.

“Robert Lewandowski do të mungojë për katër javë pas lëndimit të gjurit mbrëmë kundër Chelseat”, thuhet në konfirmimin e Bayernit.

Polaku mbrëmë ishte i pandalshëm duke shënuar një herë dhe duke bërë dy asistime.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.