SPORT

Lëndohet Shaqiri

Xherdan Shaqiri është lënduar dhe nuk do të jetë në dispozicion të Liverpoolit për ndeshjen e së mërkurës kundër MK Dons, që zhvillohet në kuadër të “Carabao Cup”.

Futbollisti i Zvicrës të hënën gjatë stërvitjes ka pësuar lëndim në muskul, por ende nuk dihet se sa do të jetë jashtë fushës, ka njoftuar të martën klubi anglez, transmeton KTV.

Për futbollistin nga Gjilani, nuk është hera e parë në këto vitet e fundit që ka pasur probleme me muskuj.

Ai këtë edicion me fanellën e Liverpoolit ka luajtur vetëm njëmbëdhjetë minuta në gjashtë ndeshjet e këtij edicioni.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483