Kombëtare

Lëkundje të forta tërmeti në jug të vendit

Lëkundje të forta janë ndjerë mbrëmjen e së shtunës në jug të Shqipërisë.

Tërmeti ka qenë me magnitudë 4.7, e me thellësi 5 km.

Mësohet se epiqendra e tërmetit ka qenë 30 km në veriperëndim të Gjirokastrës dhe 15 km në verilindje të Himarës.

Nga lëkundja e tërmetit deri më tani nuk janë raportuar dëme në jetë njerëzish. apo dëme materiale.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.