SPORT

Legjenda e United: Shaqiri si një fëmijë i lazdruar!

Legjenda e Manchester United, Peter Schmeichel e ka kritikuar Xherdan Shaqirin.

Ish portieri legjendar ka thënë se sjellja e Shaqës karshi përfaqësueses së Zvicrës është e ngjashme me sjelljen e një fëmije të lazdruar.

Këto deklarata, Schmeichel i ka bërë para ndeshjes kualifikuese në grupin D ndërmjet Zvicrës e Danimarkës.

“Më pëlqyen fjalët e Granit Xhakës në kontekstin e mungesës së Shaqirit te Zvicra. Shaqiri po sillet si një fëmijë i lazdruar dhe kjo nuk është e mirë për një profesionist.

Sa i përket cilësive të tij, nuk mund ta mohoj, Shaqiri është lojtar shumë i mirë, driblon mirë, gjuan dhe ka këmbë të shpejta.

Ishte i shkëlqyeshëm te Basel, cilësor te Bayern, fantastik te Stoke, dhe u gjend mirë edhe te Liverpool” ka thënë Schmeichel për Shaqirin.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.