Kosova

LDK kryen mbledhjen, diskutohet për nevojën e shtrëngimit të masave ndaj Covid-19

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, bashkë me kryesinë e këtij subjekti sot ka mbajtur një mbledhje.

Klan Kosova mëson se aty u diskutua për aktakuzën e dorëzuar nga Prokuroria Speciale e Hagës ndaj presidentit të vendit, Hashim Thaçi dhe ndaj kryetari të PDK-së, Kadri Veseli.

Gjithashtu temë tjetër diskutimi ishte edhe gjendja me pandeminë Covid-19 në vend.

Sekretari i përgjithshëm i LDK-së, Arban Abrashi pas mbledhjes para mediave ka thënë se Mustafa ka dashtë të dëgjojë fjalën e secilit anëtarë të kryesisë për këto dy tema,

Ai thotë se për pandemi u diskutua nevoja e shtrëngimit të masave, ndërsa për aktakuzën ka thënë se vendit i duhet stabilitet.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.