SPORT

Lazio mposht Interin, merr pozitën e dytë dhe kërcënon Juven

Lazio ka mposhtur Interin 2 me 1 në derbin e xhiros së 24-të në Serie A, për të marrë pozitën e dytë në tabelë, e për të kërcënuar Juventusin në krye.

Kjo fitore e klubit nga Roma erdhi me përmbysje.

Ashley Young kaloi Interin në epërsi në pjesën e parë, para se Ciro Immobile e Milinkoviq-Saviq të shënon në pjesën e dytë për Lazion.

Lazio tani ka 56 pikë në pozitën e dytë në tabelë, një më pak se Juventusi që prin. Interi mbetet i treti me 54 pikë.