Kosova

Lajmi i fundit/ Albin Kurti infektohet me koronavirus

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

Kjo u bë e ditur nga vetë Kurti, i cili tha se parmbrëmë pati disa simptoma, si kokëdhimbje të lehtë, pak koll dhe dhembje e skuqje të syve.

Kurti gjithashtu shtoi se në dy javët në vijim do të qëndroj në vetizolim.

Postimi i plotë:

Të nderuar anëtarë të Lëvizjes e qytetarë të Republikës,

Parmbrëmë kisha disa simptoma: kokëdhembje të lehtë, pak koll dhe dhembje e skuqje të syve. Dje jam testuar për COVID-19 dhe kam rezultuar pozitiv. Në dy javët në vijim do të qëndroj në vetizolim.

Gjithë të mirat.