Kombëtare

Lajm i mirë nga Infektivi/ Shërohet një tjetër i prekur me Koronavirus

Vjen një lajm i mirë nga Spitali Infektiv në Tiranë. Një tjetër pacient rezulton i shëruar nga Koronavirusi.

Lajmin e jep vetë ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu.

“Edhe një tjetër pacient ka dalë sot i shëruar nga spitali infektiv. Mirënjohëse deri në përunjësi për punën dhe sakrificën e pashoqe të prof. Najada Çomos dhe të gjithë ekipit të mjekëve, infermierëve, imazheristëve, sanitareve që po luftojnë me armikun e padukshëm #COVID-19 në shërbim të pacientëve”, shkruan ministrja.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.