Show Biz

Lady Gaga festoi ditëlindjen, ja sa vjeç mbushi

Stefani Joanne Angelina Germanotta, e njohur profesionalisht si Lady Gaga sot mbush 34 vjet.

Lady Gaga është një nga emrat më të veçantë në skenën muzikore, këngëtarja sot hyri në moshë të re.l

34-vjeçarja njihet edhe si një aktore dhe filantrope e cila ka themeluar organizatën e saj, ‘Fondacionin Born This Way’ , që përqendrohet në fuqizimin e rinisë, përmirësimin e shëndetit mendor dhe parandalimin e ngacmimit.

Sa i përket këngëve të fundit e realizoi muajin e kaluar, ‘Stupid Love, tani numëron më shumë se 50 milionë klikime në Youtube.